וו גרירה נשלף או קבוע

וו גרירה קבוע או נשלף לרכב – במה כדאי לבחור?

בעלי רכבים רבים המחפשים וו גרירה למכירה או התקנה עומדים בפני דילמה לא פשוטה – האם להתקין ברכבם וו גרירה קבוע או נשלף. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות והשיקולים בבחירת סוג הוו המתאים, מושפעים בין היתר מסוג הרכב והשימושים שייעשו בו. בדרך כלל מרבית הנהגים מעדיפים להתקין וו גרירה קבוע בשל מחירו הנמוך יותר וגם בשל העובדה שאין צורך להרכיב ולפרק אותו בכל פעם שמשתמשים בו.

במדינת ישראל ישנן תקנות רכב וביניהן גם תקנות להתקנת ווי גרירה לרכבים. ישנם מספר סוגי רכבים בהם בכלל אין מקום להתלבטות וחייבים להתקין וו גרירה נשלף. ברכבים בהם מספר הרישוי נמוך ישנה חובה להתקין וו גרירה נשלף, שכן וו גרירה קבוע יסתיר את לוחית הרישוי. ברכבים אלה חלה חובה להסיר את הוו כאשר הוא לא בשימוש. גם ברכבים בהם ישנה תאורת ערפל במרכז הפגוש האחורי או בכל מקרה בו וו הגרירה מסתיר תאורה חיונית חלה חובה להתקין וו גרירה נשלף. למעט במקרים אלה- כל אחד רשאי לבחור בין וו גרירה נשלף או קבוע כראות עיניו.

וו גרירה נשלף או קבוע

יתרונות וחסרונות של וו גרירה קבוע או נשלף

ווי גרירה נשלפים נחשבים יקרים ואסתטיים יותר. מכיוון שהם נשלפים, הם שומרים על מראה נקי ומקורי של הרכב (כשהם אינם בשימוש כמובן). ברכבי שטח וו גרירה שבולט מאחור, עלול להפריע בתמרונים מסוימים ולפגוע בקרקע בזוויות נטישה קיצוניות. ישנה חובה להסיר וו נשלף כשהוא לא בשימוש, וזה מצוין ברישיון הרכב. וו גרירה נשלף גם יכול להיגנב (בשל עלות גבוהה של הוו והתפוח עצמו), בנוסף הוא מצריך מידה מסוימת של תחזוקה כמו גירוז וניקוי מדי תקופה.

וו גרירה קבוע לעומת זאת זול יותר מוו נשלף, אין צורך בתחזוקה או פירוק והרכבה. הוא נחשב עמיד יותר בכל הקשור לפגעי מזג אוויר, מלח וקורוזיה ואין צורך לשלוף אותו כאשר הוא לא בשימוש. בנוסף הוא מגן על חלקו האחורי של הרכב בתאונות קלות. חסרונות עיקרים של וו גרירה קבוע הם בעיקר משיקולים אסתטיים או הפרעה לרגליים בעת העמסה ופריקת ציוד ברכב. כאמור, הוא עלול לפגוע בקרקע בתמרונים מסוימים של רכבי שטח.

אם אתם זקוקים לוו גרירה נשלף או קבוע, חברת ארגזי הצומת רעננה היא המקום הנכון לפנות אליו. החברה מתמחה בהתקנת אביזרים לרכב וביניהם – ווי גרירה קובעים או נשלפים, ארגזים לרכב בהתאמה אישית, קשתות העמסה, גגונים, מיגונים, מדרכות לרכב ועוד. כל זאת, תוך הקפדה על שירות והרכבה איכותיים לכל סוגי הרכבים. לחצו כאן לסקירת כלל השירותים והמוצרים המוצעים, או צרו קשר בטלפון – 09-8811000

סגירת תפריט
דילוג לתוכן