וו גרירה ליונדאי טוסון

אם הנושא של ווי גרירה חדש לכם לחלוטין ואינכם בטוחים מה מותר, מה אסור ומה נכון לכם לבחור ולעשות, חשוב מאוד שאת התקנת וו הגרירה תבצעו אצל גורם מקצועי, המתמחה ספציפית בתחום זה. למעשה, על פי החוק, כל התקנה של וו גרירה ליונדאי טוסון ולכל רכב אחר, חייבת להתבצע על ידי מתקין מורשה מטעם משרד התחבורה וכמו שאומרים בצבא, גם תקנה זו נכתבה בדם.

 

למידע נוסף לחצו כאן

וו גרירה ליונדאי טוסון – מהו הוו המתאים?

ובכן, ישנם פרמטרים מסוימים בהם נבדלים ווי גרירה זה מזה וישנם פרמטרים אחרים בהם הם זהים לגמרי או לפחות חייבים להיות זהים לגמרי. הפרמטרים השונים מתמקדים בעיקר סביב מחבר הוו אל הרכב. בכל רכב ישנה נקודה ייעודית לחיבור וו גרירה וקונסטלציית החיבור יכולה להשתנות בין יצרן רכב אחד למשנהו. בהתאם לכך, כאשר אתם בוחרים וו גרירה, עליכם לוודא שמשטח החיבור שלו אל הרכב זהה לקונסטלציית החיבור של הרכב עצמו. לצד פרמטרים אלה, ישנם פרמטרים שחייבים להיות זהים בין כל ווי הגרירה. פרמטרים אלה עוסקים בקוטר כדור הרתימה (50 מ"מ לכל הפחות), מרחק הוו מן הקרקע (40-47 ס"מ בין הקרקע ובין בסיס הכדור), מרווח מעל הכדור (14 ס"מ לפחות), מרחק מקצה הרכב (לפחות 65 מ"מ בין הטמבון ובין מרכז הכדור) ולבסוף, שקע בעל 13 פינים לחיבור הנגרר לחשמל הרכב.

 

באילו רכבים מותר להתקין וו גרירה?

על פי החוק הישראלי, כל כלי רכב בעל נפח מנוע של 901 סמ"ק יכול להתקין וו גרירה, למעט דגמים מסוימים שהוחרגו מסיבות הנדסיות שונות. במקרה של וו גרירה ליונדאי טוסון אין שום בעיה והרכב הוא לבטח בעל נפח מנוע שעומד בקריטריון ולבטח אינו מוחרג על ידי החוק. על גרירת נגרר חלות תקנות נוספות כשלכל רכב יש מגבלת מקסימום ביחס למשקל שאותו הוא יכול לגרור. בשנים האחרונות שינה משרד התחבורה את התקנות והתאים את המגבלה הזו להוראות של יצרן הרכב. בהתאם לכך, גם רכבים שמורשים להתקין וו גרירה, לא מורשים לגרור כל דבר שיכול להתחבר אליו. ושוב, במקרה של יונדאי טוסון, תוכלו לחבר אל וו הגרירה את מרבית סוגי הנגררים ובכלל זה נגררי עבודה וקרוואנים בגודל סטנדרטי.

מעבר לכל הדברים הללו, הדבר החשוב ביותר הוא שתבחרו בוו חזק ובטוח, שהוו יותקן על ידי מתקין מורשה בלבד ושההתקנה תעמוד בכל התקנות שנקבעו בחוק וכפי שאמרנו קודם לכן, נכתבו בדם. לשם כך, חשוב מאוד שלא תבצעו התקנה פרוביזורית אצל פחח כלשהו וגם מומלץ שלא לבחור דגמים בייצור מקומי, שבדרך כלל אינם מחזיקים מעמד לאורך זמן וגם נוטים לייצר את הסיכונים הבטיחותיים המשמעותיים ביותר.

אצלנו בארגזי הצומת רעננה, תוכלו לצייד את הרכב שלכם בוו גרירה מן המותגים המובילים בעולם, בהתקנה מקצועית של המתקינים המורשים של ארגזי הצומת ובאחריות מלאה לכל החיים אותה אנו מעניקים לכל לקוח ולקוח. במסגרת ההתקנה, שאורכת שעתיים עד שלוש שעות, אנו גם נדאג לכל נושא הרישוי כך שתוכלו לצאת ממשרדנו עם וו גרירה חדש, בטוח וחזק לרכב שלכם ועם כל הניירת הנדרשת לכם. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר עוד היום בטלפון 09-8811000 ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ועניין.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן